Seznamy dětské literatury

 

 

  1. ročník    
Pořadí Příjmení_autora Jméno_autora Název_knihy
1 Bently Peter Zajíček si moc rád čte
2 Berne Jennifer Kamil neumí létat.
3 Březinová Ivona Danda má hlad
4 Byron Katie Je to pravda, tygříku?
5 Čech Pavel Dobrodružství pavouka Čendy
6 Černá Olga Jitka a Kytka
7 Dvořáková Petra Flouk a Líla
8 Funke Cornelia Měsíční drak
9 Heriot James Jediné štěknutí
10 Holasová Aneta Františka Pohádka o Ipsíkovi
11 Huseinovic Kašmir Vesnická a městská myš
12 Krolupperová Daniela Ztracená náušnička
13 Krolupperová Daniela Bubáček
14 Lobel Arnold Pan  Sova
15 Lukešová Milena Jak si uděláme zeměkouli
16 Melounová Ivanka Čtení před spaním
17 Peschke Marci Káťa Líbezná
18 Pospíšilová Zuzana Kouzelná třída
19 Rožnovská Lenka Medvěd Tuli
20 Rušar Daniela Vlk a tma
21 Satrapi Marjane Strašidla se bojí měsíce
22 Schaapmar Karina Dům myšek. Sam & Julie 
23 Urbánek Lukáš Doktor Racek - cesta kolem světa za 31 písmen
24 Vostradová Tereza Hravouka
25 Weston Carrie Ondřej jde do školy

 

  2. - 3. ročník    
Pořadí Příjmení_autora Jméno_autora Název_knihy
1 Březinová Ivona Kluk a pes
2 Březinová Ivona Deník vodnice Puškvory
3 Ciprová Oldřiška Netahej vlka za ocas
4 Copons Jaume Agus a příšerky
5 Čech Pavel Dobrodružství Rychlé veverky 3, 4
6 Desbordes Astrid Mám tě ráda
7 Fojtová Eliška Tajemství staré pumpy
8 Galán Anna Dračí srdce
9 Krolupperová Daniela Jak Bubáček potkal Bubáka
10 Lebeda Jan Medovníček a Medulka
11 Mašlejová Diana Tajný cirkus
12 Matysová Veronika Poplach v Tabulkově
13 Morkes Petr Komisař Vrťapka & tajemství mahárádžova vejce
14 Mortka Marcin Tappiho putování po Šumících mořích
15 Peroutková Ivana Ukradená cukřenka
16 Rožnovská Lenka  Já, Eliška Přemyslová
17 Saudková Sára Půlnoční pohádky
18 Schmachtl Andrea H. Žabák Jeroným - vynálezce bez bázně a hany
19 Sís Petr Komodo
20 Smolíková Klára Králík málem králem
21 Ščerbová Tereza Medvěd a liška
22 Šinkovský Martin Vincent a Bóďa
23 VHRSTI VHRSTI Chci být dospělý
24 Vostradovská Tereza Hravouka
25 Žižková Helena Já nikdy nelžu
       
  Bonus pro rodiče a učitele    
  Burešová Jarmila Povím vám o dyslexii

 

  4. - 5. ročník    
Pořadí Příjmení_autora Jméno_autora Název_knihy
1 Baddiel David Ovladač lidí
2 Blobel Brigitte Ty máš ale odvahu
3 Brat Roman Můj anděl se umí prát
4 Drijverová Martina Tajemné a kouzelné stromy
5 Fischerová Daniela Tetovaná teta
6 Fučíková Renáta Karel a rytíři
7 Gleitzman Morris Kdysi
8 Heinlein Sylvia Bláznivá teta a já
9 Hendrych Josef Dvojčata na stopě
10 Hrnčíř Svatopluk Karavana bratranců
11 Kratochvíl Miloš Zajatci stříbrného slunce
12 Lowery Mark Jak mi kobliha s marmeládou zničila život
13 Pearson Luke Hilda se vrací
14 Pennypacker Sara Klementýnka
15 Peroutková Ivana Kristián a kocour TEO
16 Sepúlveda Luis O rackovi a kočce, která ho naučila létat 
17 Slabý Zdeněk, Karel O mužíčkovi, který zastavil pražský orloj
18 Staintonová Ketos Lucinka a vánoční přání
19 Stanton Andy Jste špatný člověk, pane Gumo
20 Tashjian Janet Žil jsem komiksem
21 Telgemeierová Raina Úsměv
22 Vít Arnošt Mlsná štika a jiné příběhy
23 Vrána Pavel Strašidla Žižkovem povinná
24 Walliams David Dědečkův velký útěk
25 Webb Holly Emily Pírková

 

  6. ročník    
Pořadí Příjmení_autora Jméno_autora Název_knihy
1 Brandon Mull Zrození hrdinů
2 Ciprová Oldřiška Zhubni a nezblbni
3 Čech Pavel A
4 Černá Olga Klárka a 11 babiček
5 Dahl Roald Danny, mistr světa
6 DuPraut Jeane Město Ember
7 Fischerová Daniela Milion melounů
8 Fučíková Renáta Karel IV.:  ilustrovaný život a doba
9 Gaiman Neil Spáčka a vřeteno
10 Hawking Lucy  Jirka a neprolomitelná šifra 
11 Ježková Alena Dračí polévka
12 Nesbo Jo Doctor Proctor a prdící prášek
13 Orlev Uri Běž, chlapče, běž
14 Paterson Katherine  Most do země Terabithia
15 Reeve Philip Mopslíci z dalekého severu
16 Sempé Jean-Jacques Raoul Taburin
17 Sloan Holly Goldberg Násobky sedmi
18 Smolíková Klára Tajná dvojka A+B. Zločin mezi dinosaury 
19 Rubášová Tatiana Podivuhodná robotí expedice  
20 Telgemeier Raina Ségry
21 Válková Veronika Král Karel IV. Osudový turnaj 
22 Vondruška Vlastimil Fiorella a dům ztracených duší
23 Walliams David Kluk v sukních
24 Wattin Danny Kluk na větvi
25 Wilson Jacqueline  Katy
  7. - 8. ročník    
Pořadí Příjmení_autora Jméno_autora Název_knihy
1 Almond David Hra na smrt
2 Alwardová Amy Deník alchymistky
3 Beatty Robert Serafina a černý plášť
4 Bradbury Ray Strom duchů
5 Březinová Ivona Blbnutí s Oskarem
6 Colfer Chris  Země příběhů
7 Černá Olga Jinde
8 Dostálová Ilona Dcery světla a temonty Praha
9 Fombelle Timothée Dva životy pana Perla  
21 Frenchová Jackie Hitlerova dcra
10 Gale Eric Khan Deník třídního otloukánka
11 Gregory Hughes Sundej mi měsíc
12 Charbonneau Joelle Univerzita vyjimečných. Zkouška 
13 Jinderlová Hana KarelIV., cesta na císařský trůn
14 Kopl Petr Procitnutí    
15 Lasocki  Wieslaw A. Medvěd Vojtek od Monte Casina
16 Lowry Lois Spočítej hvězdy
17 Malley Gemma Přebyteční
18 Masiuková Olga Jak voní týden
19 Palaciová R. J. Neobyčejný kluk
20 Pyron Bobbi  Cesta domů
22 Sowa Marzena Marzi 1984 - 1887
23 Telgemeier Rana Drama
24 Válková Veronika Terezínské ghetto
25 Wegelius Jakob Legenda o Sally Jones 

 

  9. ročník    
Pořadí Příjmení_autora Jméno_autora Název_knihy
1 Black Holly Nejtemnější část lesa
2 Braunová Petra 3333 km k Jakubovi, podle deníku Mirka Korbela
3 Březinová Ivona Řvi potichu, brácho
4 Card Orson, Scott Enderova hra
5 Cornish David M. Tetování krví. Kniha první Začátek cesty
6 Francová Karolina Tajná kniha Šerosvitu
7 Green John Papírová města
8 Itäranta Emmi Strážkyně pramene
9 Inden Charlotte Anna a Anna
10 Keighery Chrissie Šepot
11 Kleist Reinhard Boxer - komiks
12 Kuijer Guus Všehokniha
13 Levithan David M. Líbali jsme se
14 Meyer Kai Stránky světa
15 Nelson Jandy Dám ti slunce
16 Nix Garth  Clariel
17 Novák Jan Zátopek
18 Riggs Ransom Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti
19 Sanderson Brandon Elantris
20 Savit Gavriel Anna a Vlaštovčí muž
21 Sedgwich Marcus Já nejsem neviditelná
22 Schmidt Gary D. Pod vlivem Jupitera
23 Sierra i Fabra Jordi Holky jako nitky
24 Smolíková Klára H.U.S. (Hus úplně světovej)
25 Westerfeld Scott Leviatan

 

Více naleznete nawebu Knihov­nyměsta Hradce Králové 

 

v sekci Pro knihovníky,

 

v oddíleProjekty:http://projekty.kmhk.cz/

Pokud v seznamu chybí vaše oblíbená kniha, neváhejte a pošlete její anotaci na email: knihovna21@gmail.com 

 

 

 

 

Katalog „Nejlepší knihy dětem"

vychází poprvé v elektronické podobě a bude sloužit pro orientaci v nových titulech knihkupcům, knihovnám, školám, rodičům i širší veřejnosti. 

 

Seznamy doporučené literatury naleznete na:

http://sckn.cz/…-946_low.pdf
v menším rozlišení pak na www.sckn.cz

Proces zabral 0.0582 sekund času a 0.64MB paměti.